Vodilni v prvenstvu formule 1, Kimi Antonelli, je na Veliki nagradi Miamija dosegel svojo tretjo zaporedno zmago v sezoni. Kljub uspehu je 19-letni voznik Mercedesa izrazil zaskrbljenost nad napredkom tekmecev, predvsem ekipe McLaren.
Mladi Italijan si je dan pred dirko zagotovil najboljši štartni položaj, vendar se je na sami dirki moral boriti za zmago. Po slabšem startu, kjer je zaostal, je med dirko poročal tudi o tehničnih težavah. "V dveh ali treh krogih sem imel težave pri prestavljanju navzdol, v nekaterih krogih pa nisem mogel prestaviti iz sedme v osmo prestavo," je pojasnil Antonelli.
Kljub težavam z menjalnikom in pritisku drugouvrščenega Landa Norrisa iz McLarna je Antonelli uspel ponovno prevzeti vodstvo in ga zadržati do konca. "Težava je na srečo trajala le nekaj krogov, potem pa je bilo spet vse v redu," je dodal.
Z zmago, tretjo v štirih dirkah sezone, je Antonelli povečal svojo prednost v skupnem seštevku svetovnega prvenstva. Trenutno ima 100 točk, 20 več od moštvenega kolega Georgea Russella.
Vseeno zvezdnik Mercedesa ostaja previden pred naslednjo dirko v Montrealu. Konkurenca se krepi, kar je pokazala tudi zmaga Landa Norrisa na sobotni sprint dirki v Miamiju. "Moje zaupanje v dirkalnik je res veliko in trenutno smo v dobri formi," je dejal Antonelli, a hkrati posvaril: "Tudi McLaren prinaša paket nadgradenj in tukaj so naredili zelo velik korak naprej. Zato moramo še naprej voziti s polnim plinom."
Tretje mesto v Miamiju je osvojil Norrisov moštveni kolega Oscar Piastri. Naslednja dirka bo Velika nagrada Kanade.