Nogometaši Atlético Madrid so na prvi četrtfinalni tekmi UEFA Champions League v gosteh premagali FC Barcelona z 2:0. Madridčani so izkoristili izključitev Pauja Cubarsija ob koncu prvega polčasa, nato pa prek Julián Álvarez in Alexander Sørloth zadeli za pomembno prednost pred povratno tekmo. Barcelona je kljub igralcu manj nekajkrat zapretila, a zadetka ni dosegla.
Na drugi tekmi je Paris Saint-Germain doma z enakim izidom ugnal Liverpool FC. Parižani so bili večji del tekme boljši nasprotnik, zadela pa sta Désiré Doué (ob pomoči Hugo Ekitike) in Ousmane Dembélé. Liverpool je imel nekaj priložnosti, a ostal brez zadetka.
Že v torek je Real Madrid CF izgubil proti FC Bayern Munich (1:2), Sporting CP pa proti Arsenal FC (0:1).