Pet članic iranske ženske nogometne reprezentance, ki je v Avstraliji sodelovala na azijskem prvenstvu, je zaprosilo za azil, potem ko so jih v domovini označili za izdajalke, ker niso hotele peti državne himne. Iz Canberre so danes sporočili, da so igralkam odobrili humanitarne vize in lahko ostanejo v Avstraliji.
Ta odločitev je bila sprejeta zaradi strahu, da se bodo po vrnitvi v domovino soočile s preganjanjem, je danes povedal notranji minister Tony Burke.
Dejal je še, da se je vlada več dni na skrivaj pogovarjala z igralkami in da so pripravljeni pomagati tudi drugim članicam ekipe, če bi zaprosile za pomoč.
Igralke bi se morale vrniti domov, vendar so navijači izrazil zaskrbljenost za njihovo varnost, potem ko so jih iranski državni mediji označili za "izdajalke", eden od konservativnih komentatorjev pa je zanje zahteval strogo kazen.
Ali bodo preostale članice iranske reprezentance odletele domov, za zdaj ni jasno, kot tudi ne, kdaj bi lahko zapustile Avstralijo.