Bo Iran blokiral Rdeče morje?
Če bo Amerika še naprej blokirala Hormuško ožino, bo iranska vojska še trgovsko pot skozi Rdeče morje.
V izjavi za iransko državno televizijo je vodja iranskega vojaškega centralnega poveljništva Ali Abdolahi dejal, da nadaljevanje blokade ZDA in ustvarjanje "negotovosti za iranska trgovska plovila in tankerje," pomeni uvod v kršitev premirja. Dodal je, da močne oborožene sile islamske republike ne bodo dovolile nadaljnjega izvoza ali uvoza v Perzijskem zalivu, Omanskem zalivu in Rdečem morju.