Državni zbor o zmanjševanju ministrstev in interventnih ukrepih
V parlamentu že ves dan razpravljajo o spremembah zakona o vladi in o interventnem zakonu, ki ga je pripravila trojka- NSi, SLS, Fokus, Demokrati in Resnica. Spremembi zakona o vladi, ki po predlogu SDS število ministrstev z 19 krči na 14 ter ohranja enega ministra brez resorja, se obeta podpora. Največ pripomb opozicije je bilo na račun združevanja ministrstev za gospodarstvo in delo. V Svobodi in SD predlogu ne bodo nasprotovali, v Levici in Vesni pa bodo proti.
Precej bolj vroča razprava pa poteka o predlogu interventnega zakona za razvoj Slovenije, ki so ga pripravili v tako imenovanem tretjem političnem bloku. Veliko razprave je, da se z uvajanjem razvojne kapice nagrajuje bogate, v opoziciji pa so precej kritizirali tudi možnost, da bi upokojenci lahko tudi delali in dobivali še plačo. Podpora se obeta tudi temu zakonu.