Nogometni klub NK Maribor in trener Feđa Dudić sta se sporazumno razšla po slabem nizu rezultatov v Prva liga Telemach. Dudić je po štirih porazih na zadnjih petih tekmah večkrat ponudil odstop, vodstvo kluba pa ga je zdaj tudi sprejelo.
Mariborčani so se za spremembo odločili po zadnjem porazu proti Radomljam. Ekipo bo na sobotnem večnem derbiju z NK Olimpija Ljubljana začasno vodil trenerski štab, ki ga sestavljajo Mitja Pirih, Jasmin Handanović in Milan Vulović, pridružila pa sta se jim tudi Blaž Vrhovec in Marko Barun.
Dudić je ekipo prevzel oktobra lani in imel pogodbo do konca sezone 2026/27, a se po slabih rezultatih poslavlja kot že četrti trener Maribora v tej sezoni.
Klub trenutno zaseda četrto mesto v ligi in za tretjim mestom, ki še vodi v evropska tekmovanja, zaostaja šest točk. Do konca prvenstva so še trije krogi.