Francoski predsednik Emmanuel Macron se je zahvalil britanskemu premierju Keiru Starmerju za njegovo delo pri krepitvi odnosov med Francijo in Združenim kraljestvom ter za podporo Ukrajini.
Macron je na družbenem omrežju X zapisal, da ceni Starmerjevo zavezanost tako imenovani “koaliciji voljnih” za pomoč Ukrajini kot tudi prizadevanja za izboljšanje odnosov med Združenim kraljestvom in Evropsko unijo.
Starmer je danes napovedal odstop z mesta britanskega premierja in vodje laburistične stranke. Do odločitve je prišlo po pritiskih znotraj stranke, ki so se okrepili po slabših rezultatih na nedavnih lokalnih volitvah.
Kot možni naslednik se omenja Andy Burnham, župan Manchestra in vpliven član laburistov, ki je že napovedal kandidaturo za vodstvo stranke in morebitni premierski položaj.