Premier Robert Golob se je v Ljubljani srečal z evropsko komisarko za širitev Marto Kos. Kosova je ob svojem prvem obisku po prevzemu položaja 1. decembra poudarila, da obstaja realna možnost za zaključek pogajanj z vsaj eno državo kandidatko med njenim mandatom.
Po srečanju je premier Golob imenovanje Kosove označil za priznanje Sloveniji in dejal, da ima Evropska unija "zgodovinsko priložnost", da odpre vrata državam, ki čakajo na priložnost. Izrazil je prepričanje, da je komisarka prava oseba za uresničitev tega poslanstva.
Komisarka Kos je ocenila, da bi lahko v času njenega mandata zaprli več kot 100 pogajalskih poglavij, v primerjavi z osmimi v zadnjih 12 letih. Poudarila je, da je razpoloženje do širitve v Bruslju izjemno pozitivno. Med obiskom se je sestala tudi s predsednico republike Natašo Pirc Musar in predsednico Državnega zbora Urško Klakočar Zupančič.
Kot je dejala, je bila njena prva pot na novi funkciji v Kijev, v kratkem pa namerava obiskati Črno goro in Albanijo, državi, ki sta v procesu približevanja najdlje.