Golob: Veselimo se dela v opoziciji
Predsednik Gibanja Svoboda Robert Golob, ki kot premier opravlja tekoče posle, je po posvetu pri predsednici republike Nataši Pirc Musar glede sestave nove vlade dejal, da se v Svobodi veselijo dela v opoziciji. Morebitno novo koalicijo na desni je označil za koalicijo prevarantov, ki da ne bo imela dolgega veka. Sam bo ostal poslanec. Dejal je, da ne more špekulirati, kdaj bodo SDS, NSi, SLS in Fokus, Demokrati in Resnica svojih 46 glasov pokazali javnosti.
Kot je dejal vodja poslanske skupine Svoboda Borut Sajovic, nimajo 46 glasov, niso jih pa želeli pridobiti na način, ki je povezan z izsiljevanjem, korupcijo ali pa podkupovanjem. Ob tem je dodal, da ostajajo zvesti obljubam in programskim načelom, za katere se bodo borili še naprej, predvsem za to, da se javni sistemi krepijo, in ne razgrajujejo.