Hrvaška je v prvih petih mesecih letošnjega leta zabeležila rast turističnega obiska. Državo je obiskalo 4,5 milijona turistov, ki so ustvarili več kot 14 milijonov prenočitev, kar je več kot v enakem obdobju lani.
Največ prenočitev so ustvarili gostje na jadranski obali, kjer je bil obisk občutno večji kot lani. Med najbolj priljubljenimi območji ostajajo Istra, Dalmacija in Kvarner.
Med tujimi gosti so bili najštevilčnejši Nemci, sledijo domači obiskovalci, Slovenci, Avstrijci, Britanci in Američani. Slovenci so v prvih petih mesecih ustvarili 1,3 milijona prenočitev.
Največ nočitev je bilo ustvarjenih v hotelih, pomemben delež pa so prispevali tudi kampi in zasebne nastanitve.
Na Hrvaški turistični skupnosti ocenjujejo, da rezultati potrjujejo stabilno zanimanje za Hrvaško. Med ključnimi razlogi za obisk izpostavljajo varnost, kakovost ponudbe, ugodno razmerje med ceno in kakovostjo ter bližino destinacije.