Iran je zaradi izraelskih vojaških operacij v Libanonu prekinil posredne pogovore z Združenimi državami Amerike
Iranske oblasti so prepričane, da izraelski napadi pomenijo kršitev dogovorjene prekinitve ognja, ki naj bi med Iranom in ZDA veljala od 8. aprila.
Iranska pogajalska ekipa je zato sporočila, da začasno prekinja dialog in izmenjavo sporočil prek posrednikov, saj naj bi bil dogovor po njihovem mnenju kršen tudi zaradi dogajanja v Libanonu.
Teheran izraelske operacije označuje kot nadaljevanje “zločinov sionističnega režima” in trdi, da je s tem ogrožen širši okvir dogovorjenega premirja.