Garda sicer ni pojasnila, katero oporišče je napadla, kuvajtska vojska pa je davi sporočila, da je njena zračna obramba morala ukrepati proti brezpilotnim letalnikom in raketam.
Neimenovani ameriški državni uradnik je potrdil napad ZDA na kopensko kontrolno postajo v Bandar Abasu in sestrelitev štirih iranskih dronov. Pojasnil je, da je šlo za obrambni ukrep in da so bili napadi namenjeni ohranitvi premirja med ZDA in Iranom.
"Generalštab kuvajtskih oboroženih sil potrjuje, da so eksplozije, ki jih je mogoče slišati, posledica delovanja sistemov zračne obrambe, ki prestrezajo sovražne cilje," je danes v izjavi na družbenem omrežju X zapisala kuvajtska vojska. Podatkov o morebitni nastali škodi ali žrtvah doslej ni bilo.
Ameriška vojska ima v več državah v Perzijskem zalivu, tudi v Kuvajtu, vojaška oporišča. Ta so že bila tarča Teherana, potem ko so sile ZDA in Izraela 28. februarja napadle Iran. Med Washingtonom in Teheranom sicer velja začasna prekinitev ognja, med državama pa trenutno tečejo intenzivna diplomatska prizadevanja za sklenitev sporazuma, ki bi lahko privedel v dogovor o končanju vojne.
Kaže, da so se novi napadi med ZDA in Iranom začeli potem, ko so iranske sile streljale na štiri ladje, ki so poskušale prečkati Hormuško ožino. Prehod plovil skozi to za prevoz nafte in zemeljskega plina pomembno plovno pot je Teheran bistveno omejil po ameriško-izraelskih napadih. Ladje naj bi bile najprej posvarjene, ker pa opozorila niso upoštevale, so iranske sile proti njim izstrelile opozorilne strele, ki so jih prisilili k povratku.
Američani so že v torek zjutraj napadli izstrelišča raket in iranske čolne, ki so skušali polagati mine, kot je sporočilo centralno poveljstvo ZDA. Tudi takrat so trdili, da premirje še vedno velja.