Iran je po skoraj popolni prekinitvi ponovno delno vzpostavil dostop do interneta, poroča organizacija NetBlocks. Do izpada je prišlo po zaostritvi konflikta z ZDA in Izraelom konec februarja, omejitve pa so trajale skoraj 88 dni.
NetBlocks navaja, da gre za najdaljši državni izklop interneta v sodobni zgodovini. Iranski podpredsednik Mohamed Reza Aref je potrdil prve korake k ponovni vzpostavitvi dostopa in dejal, da gre za »urejen in postopno sproščen dostop do kibernetskega prostora«.
Odločitev o delni obnovi povezave naj bi sprejel predsednik Masud Pezeškian. Po ocenah iranskega ministra za komunikacije je izpad gospodarstvo stal okoli 30 milijonov dolarjev na dan in prizadel milijone delavcev v digitalnem sektorju.
Obnova dostopa poteka v času, ko Iran in ZDA krepita diplomatska prizadevanja za umiritev razmer in odprtje Hormuške ožine.