Jorgić osvojil Skopje po dramatičnem finalu
Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je osvojil turnir WTT Contender v Skopju in tako prišel do tretjega naslova v seriji WTT, po zmagah v Novi Gorici leta 2022 in Limi leta 2024. Drugi nosilec turnirja in 15. igralec sveta je v finalu po napetem obračunu s 3:2 premagal Američana Kanaka Jhaja.
Ključ do uspeha so bili predvsem Jorgićevi jekleni živci. Tudi v finalu je po slabšem začetku našel način za preobrat. Prvi niz je izgubil z le tremi osvojenimi točkami, v drugem pa se je znašel na robu poraza, saj je zaostajal z 8:10. Kljub temu je ubranil zaključno žogo tekmeca in niz dobil s 16:14. Podobno je bilo v tretjem nizu, ko je po zaostanku 1:5 izenačil, nato pa v napeti končnici znova rešil zaključno žogo in slavil s 14:12.
Američan se po dveh tesno izgubljenih nizih ni predal in izenačil izid v nizih, zato je o zmagovalcu odločal peti niz. Jorgić je povedel, nato pa pobudo prepustil tekmecu, ki je še vodil z 8:7. Slovenski as je nato osvojil vse preostale točke in potrdil zmago.
Do dvojne krone Jorgić ni prišel. V konkurenci dvojic sta z Denijem Kožulom sicer napredovala do finala, kjer sta morala priznati premoč prvima nosilcema iz Južne Koreje, Oh Jungsungu in Lim Yonghoonu. Kljub porazu s 3:0 sta Slovenca nudila močan odpor, saj sta bila prva dva niza povsem izenačena.
Uspešni nastopi slovenskih igralcev so dobra napoved pred domačim turnirjem WTT Star Contender v Ljubljani, ki se bo začel 16. junija.