Kdo »kuha«? Golob? Janša pa v ozadju?
Robert Golob se danes pogovarja z večino v parlament izvoljenih političnih strank - razen z SDS in NSI. SDS ni povabil, NSi pa se vabilu ni odzvala. Anže Logar, Demokrati in Zoran Stevanović, Resnica pa sta že vnaprej povedala, da z Golobom ne gresta v koalicijo, če bo v njej tudi Levica. Bo potem skušal snovati koalicijo Janša? Ali pa bo Golob nekako »znal« pritegniti NSi? Morda bi z Levico sklenil ločen dogovor tako, da bi ga vendarle podprla za mandatarja? Politična kuhinja se bo najbrž zavlekla, tako da vlade kmalu še ne bomo dobili. Lahko se celo zgodi, da bomo šli čez nekaj mesecev spet na volitve. Vse je odvisno od spretnosti tistih, ki koalicijo lahko oblikujejo. To pa sta: Robert Golob in Janez Janša.