Ljubljanska železniška postaja delno zaprta
Do nedelje delna zapora osrednjega dela ljubljanske železniške postaje Osrednji del ljubljanske železniške postaje bo od danes do nedelje zaradi del v okviru nadgradnje železniškega vozlišča znova delno zaprt, železniški promet pa prilagojen. Vlaki proti Primorski in Štajerski bodo vozili z začasnih peronov, za nekatere relacije bo organiziran nadomestni avtobusni prevoz, so sporočili iz Slovenskih železnic.
V času tokratne zapore, ki je četrta od začetka del, a tokrat le delna, bodo vlaki proti Primorski na progi Ljubljana-Borovnica-Divača-Sežana/Koper vozili z začasnega perona ob Dunajski cesti (tir 94).
Za nekatere povezave na relaciji Ljubljana-Borovnica in obratno bo organiziran nadomestni avtobusni prevoz. Nadomestni avtobusi bodo vozili po prilagojenem voznem redu, potniki pa bodo vstopali in izstopali na ploščadi ob tiru 1 v neposredni bližini ljubljanske železniške postaje.
Vlaki proti Štajerski na relaciji Ljubljana-Zidani Most-Maribor/Dobova bodo vozili do oziroma z začasnih peronov ob križišču Masarykove ceste in Njegoševe ulice (tir 95, 96, 97, 98). Nadomestni avtobusni prevoz bo organiziran za del povezav na relaciji Ljubljana-Ljubljana Zalog. Tudi ti avtobusi bodo pot začeli na ploščadi ob tiru 1 tik ob železniški postaji.
Za potnike v tranzitu, ki bodo v Ljubljano prispeli z vlakom, ki vozi na relaciji Hodoš-Celje-Zidani Most-Ljubljana, ter bodo nato potovanje nadaljevali proti Kopru, bo na območju Ljubljane organiziran nadomestni avtobusni prevoz. Nadomestni avtobusi bodo vozili z začasnih peronov na Masarykovi cesti do postaje Ljubljana Dolgi most, kjer bodo potniki nato prestopili na vlak IC 503 (Ljubljana-Koper).
Nadomestni avtobusni prevoz bo po prilagojenem voznem redu organiziran tudi na relaciji Ljubljana Zalog-Brezovica za potnike, ki potujejo na Reko ali z nje.
V smeri proti Dolenjski sprememb ne bo. Kot običajno bodo z osrednjega dela postaje vozili tudi vlaki na relaciji Ljubljana-Jesenice-Beljak. Bodo pa nekateri vlaki na odseku Ljubljana-Ljubljana Vižmarje in obratno zaradi del na vozni mreži prepeljani z dizelskimi potniškimi garniturami.
V ponedeljek zjutraj bo postaja znova odprta in promet bo stekel po prilagojenem režimu, ki velja od sredine decembra.