Mišo Brečko je novi trener nogometnega kluba Olimpija Ljubljana. Na vroči stolp v Stožicah seda po odhodu Federica Bessoneja, ki ga je vodstvo kluba po izjemno neuspešni sezoni razrešilo s položaja.
Odločitev za domačega strokovnjaka je sprejel novi športni direktor Necat Aygün, ki s tem naznanja spremembo v športni politiki kluba. Po letih zanašanja na tuje trenerje in igralce se Olimpija usmerja k večji vlogi slovenskih nogometašev in delu z mladimi. Brečko, ki je uspešno vodil kadetsko reprezentanco do evropskega prvenstva in je bil doslej selektor mladinske izbrane vrste, velja za primerno izbiro za to novo vizijo.
Dvainštiridesetletni Zasavec naj bi po poročanju medijev postavil jasne pogoje za sodelovanje. V ekipi pričakuje jedro vsaj osmih domačih nogometašev, ki bodo nosilci igre, s čimer želi končati prakso kopičenja povprečnih tujcev. Že omenja se tudi prva morebitna okrepitev v tej smeri, mladi branilec grosupeljskega Brinja Kevin Benkič.
Novi trener bo moral delo začeti takoj, saj se priprave na novo, varčnejšo sezono začenjajo že prihodnji teden. Brečko je še pred dnevi vodil reprezentanco do 19 let na tekmah v Severni Makedoniji, zdaj pa ga čaka zahtevna naloga, da Olimpijo po popolnem "resetu", kot ga je označil predsednik Adam Delius, vrne v boj za vrh.