V eni od osnovnih šol v bližini Velike Gorice na Hrvaškem je danes umrl deček, potem ko se je med kosilom začel dušiti, poročajo hrvaški mediji. Po neuradnih informacijah naj bi šlo za 9-letnega učenca drugega razreda, ki naj bi si hkrati v usta dal dva krofa.
Kljub hitremu prihodu reševalcev in poskusom oživljanja otroku ni bilo mogoče pomagati. Okoliščin nesreče pristojni še niso uradno potrdili.