Novoizvoljena vlada je za državnega sekretarja na ministrstvu za lokalno samoupravo, kohezijo in regionalni razvoj imenovala župana Naklega Ivana Megliča. Funkcijo bo nastopil v ponedeljek, zaradi nezdružljivosti pa bo vodenje občine do jesenskih volitev prevzel podžupan Primož Povše.
Meglič je za STA povedal, da se z novo funkcijo veseli dela na področju lokalne samouprave in regionalnega razvoja. Med prednostnimi nalogami je izpostavil ustanavljanje pokrajin ter krepitev razvoja tudi izven večjih urbanih središč.
Z nastopom državne funkcije mu preneha županski mandat, prav tako pa tudi funkcija v državnem svetu. Vodenje občine Naklo bo do volitev prevzel dosedanji nepoklicni podžupan Primož Povše.