KRANJSKA GORA – Kolesar, ki se je v soboto ponesrečil med spustom z Vršiča, je utrpel le lažje telesne poškodbe, so potrdili na Policijski upravi Kranj. Po neuradnih informacijah je bil 23-letnik že odpuščen iz bolnišnice v domačo oskrbo. Prvotna poročila z mesta dogodka so sicer kazala na hude poškodbe.
Do nesreče je prišlo v soboto popoldne med spustom v okviru priljubljene kolesarske prireditve Red Bull Goni Pony. Po podatkih policije je 23-letni udeleženec med vožnjo proti Kranjski Gori izgubil oblast nad kolesom in trčil v obcestno odbojno ograjo.
Zaradi nedostopnega terena in prvih poročil o resnosti poškodb so na kraju posredovali gorski reševalci iz Kranjske Gore in ekipa za reševanje v gorah z Brnika. Po prvi oskrbi na kraju dogodka so poškodovanca s helikopterjem Letalske policijske enote prepeljali v Univerzitetni klinični center Ljubljana.
Prireditev, tradicionalni 12. vzpon z legendarnimi kolesi Pony na najvišji slovenski cestni prelaz, je potekala na za javni promet zaprti cesti. Policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil, a dogodka zaenkrat ne obravnavajo kot kaznivo dejanje.