Sredino neurje je povzročilo precej težav v Savinjski dolini in na Koroškem. Močan veter, toča v velikosti oreha ter obilne padavine so podirali drevesa, odkrivali strehe ter povzročili izpade električne energije na več območjih.
Po podatkih Elektra Celje je bilo zjutraj brez elektrike 669 odjemalcev, največ na območjih Vojnika in Polzele, težave pa so beležili tudi v Nazarjah, Šentjurju in Mestinju. Na terenu so ekipe gasilcev in komunalnih služb odstranjevale posledice neurja ter zagotavljale prevoznost cest.
Največ intervencij je bilo na območju Mestne občine Celje, kjer so poklicni in prostovoljni gasilci posredovali na več lokacijah. Odstranjevali so podrta drevesa, ki so ovirala promet, ter pomagali pri črpanju meteorne vode iz objektov. Eno večjih dreves je padlo na cesti med Šmarjeto, Prekorjem in Runtolami ter poškodovalo infrastrukturo javne razsvetljave.
Pri sanaciji posledic so sodelovali tudi dežurni delavci Elektra Celje ter komunalnih podjetij, skupaj pa je na terenu delovalo 46 gasilcev z 12 vozili. Po prvih informacijah hujše škode ali poškodb ljudi ni bilo.
Težave so se pojavile tudi na Koroškem. V Črni na Koroškem so gasilci izčrpali vodo iz kleti stanovanjskega objekta, v Koprivni pa so zaradi zamašene pregrade potoka preventivno evakuirali dva prebivalca.
V občini Ravne na Koroškem je močan veter odkril del strehe stanovanjske hiše, medtem ko so v Slovenj Gradcu gasilci z protipoplavnimi vrečami zaščitili več objektov, med drugim lekarno in stanovanjsko hišo, da bi preprečili vdor meteorne vode.
Pristojne službe ostajajo na terenu, saj še nadaljujejo odpravljanje posledic neurja in ocenjevanje škode.