Neurje najbolj prizadelo občini Komenda in Cerklje
Slovenijo je v sredo zvečer prešla močna nevihtna celica, ki je prinesla močan veter in nalive, ponekod tudi točo. Zaradi neurja sta bili najbolj prizadeti občini Komenda in Cerklje na Gorenjskem. Gasilci so črpali meteorno vodo, odstranjevali podrta drevesa s cestišč in objektov ter prekrivali odkrita ostrešja.
Zaradi močnejših neviht z nalivi in sunki vetra so po do sedaj zbranih podatkih v regijskih centrih za obveščanje zabeležili več kot 400 dogodkov, so sporočili iz centra za obveščanje Uprave RS za zaščito in reševanje. Največ dela so imeli gasilci na območju regijskega centra Ljubljana, kjer so zabeležili 152 dogodkov, Kranja (102) in Celja (39). Na terenu je posredovalo 161 gasilskih enot, od tega sedem poklicnih.
Zaradi neurja sta bili najbolj prizadeti občina Komenda in občina Cerklje na Gorenjskem. Kot so zapisali na spletni strani Občine Komenda, so bili odkriti številni gospodarski in stanovanjski objekti, podrta številna drevesa, cestne povezave prekinjene, določeni deli občine pa so še vedno brez električne energije. Občane pozivajo, da v prvi vrsti poskrbijo za svojo varnost.
V občini Škofja Loka pa je meteorna voda zalila prostore telovadnice v vrtcu ter poplavila prostore srednje šole.