Z zmago je Nika za 17,2 točke prehitela Norvežanko Eirin Kvandal, ki si je kljub temu zagotovila mali kristalni globus za najboljšo letalko sezone, tretje mesto pa je zasedla Japonka Nozomi Maruyama. Nika Prevc je po tekmi izrazila neizmerno veselje: "To je gotovo zmaga vseh zmag. Moja prva zmaga v Planici, neverjetno, včeraj pa moj prvi rekord v Planici. Skoki so bili danes zadnji v sezoni, za katero lahko rečem, da je bila še ena čudovita." Omenila je tudi pomen navijačev: "Navijači ti res dvignejo srčni utrip in dajo dodatno energijo, zato se jim zahvaljujem, da so prišli spremljat tudi nas, dekleta." Prevcova je s 2676 točkami, 18 zmagami in skupno 28 uvrstitvami na stopničke presegla prejšnji rekord Petra Prevca in postavila nov slovenski rekord v zimskih športih.
Nika Prevc, dominantna smučarska skakalka zadnjih sezon, je 28. marca s svojo 40. karierno zmago v Planici in 18. zmago sezone okronala izjemno leto, v katerem si je zagotovila tudi veliki kristalni globus. Ta triumf je sledil postavitvi novega ženskega svetovnega rekorda 242,5 metra dan prej na legendarni letalnici bratov Gorišek, kjer so ženske prvič tekmovale. Pred navdušeno množico 30.000 gledalcev pod Poncami je Prevcova dokazala svojo dosledno odličnost in zapisala zgodovino.
Zgodovinski dogodek v Planici, ko so ženske sploh prvič nastopile na legendarni letalnici bratov Gorišek, je bil še posebej pričakovan. Dan pred svojim triumfom, 27. marca, je Nika Prevc že poskrbela za zgodovinski mejnik, ko je med treningom postavila nov ženski svetovni rekord 242,5 metra. S tem je presegla svoj prejšnji rekord 236 metrov, dosežen lani v Vikersundu. Zanimivo je, da je njen brat Peter Prevc celo natančno napovedal njen polet na 242 metrov, Nika pa je dodala še pol metra "iz principa". Družina Prevc zdaj drži tako moški kot ženski svetovni rekord v Planici, saj je Domen Prevc lani postavil moškega s 254,5 metra, dan pred Nikino zmago pa je tudi sam slavil zmago v posamični moški konkurenci. Nika je iskreno priznala, da si je letos želela tudi mali globus, a se je po Vikersundu odločila "le še uživati" in pridobila "dva zlata spomina". Med planiškim vikendom so se poslavljali tudi legendarni slovenski trener Stane Baloh, Katharina Schmid in pomočnik direktorja ženskih tekem Miran Tepeš.
Planica se bo zaključila v nedeljo s finalno moško tekmo.
Deli članek: