Ministrica za okolje in prostor Polona Rifelj je danes prevzela združeni resor od treh dosedanjih ministrov – Jožeta Novaka, Bojana Kumra in Simona Maljevca.
Po srečanjih je povedala, da so bile primopredaje korektne in da so ji predali obsežna poročila. Kot je dodala, večjih zaskrbljujočih odprtih vprašanj ni, ostajajo pa nekateri projekti, ki jih bodo nadaljevali, med njimi tudi vprašanja glede kanala C0 in stanovanjskih projektov.
Rifelj je napovedala, da bo prva naloga reorganizacija združenega ministrstva, oblikovanje ekipe in nadaljevanje tekočih nalog. Med prednostnimi področji je izpostavila pregled okoljskih projektov, sežigalnic ter postopkov podeljevanja koncesij.
Posebej je omenila tudi nadaljevanje dela na stanovanjskem področju in deregulaciji zakonodaje pri prostorskem načrtovanju in gradbenih postopkih, ki jo želi vlada zaključiti v tem mandatu.
Dosedanji ministri so ob primopredaji poudarili opravljeno delo, zlasti pri obnovi po poplavah, okoljskih projektih in nadaljnjih investicijah, nova ministrica pa bo z ekipo delo nadaljevala.