Nekdanja ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel je danes predala posle novemu ministru Tadeju Ostrcu. Ob tem je poudarila prizadevanja za izboljšanje dostopnosti, kakovosti in finančne vzdržnosti zdravstvenega sistema ter mu zaželela uspešno nadaljevanje dela.
Prevolnik Rupel je ob primopredaji izrazila zahvalo nekdanjemu premierju Robertu Golobu za zaupanje in sodelavcem za opravljeno delo. Kot eno ključnih področij svojega mandata je izpostavila digitalizacijo zdravstva ter kakovost, pri čemer je poudarila, da je bilo izvedenih več načrtovanih projektov.
Novi minister Tadej Ostrc se je zahvalil za opravljeno delo in napovedal, da se je že seznanil z osnutkom poročila o primopredaji, pri katerem bodo potrebne še nekatere dopolnitve. Ko bo postopek zaključen, bo primopredaja tudi formalno končana.
Kot je dejal Ostrc, “danes ni čas za velike besede, ampak za začetek dela”. Novi minister prihaja iz kvote Demokratov.
Vlada je na ustanovni seji že imenovala tudi državni sekretarki na ministrstvu za zdravje, Teo Košir in Vesno Marinko, ki bosta Ostrcu pomagali pri vodenju resorja.