Potem ko je nova vlada pod vodstvom Janeza Janše s pročelja vladne palače umaknila palestinsko zastavo, je ta danes dobila novo mesto – na predsedniški palači. Predsednica Nataša Pirc Musar je sporočila, da bo zastava tam ostala en teden, nato pa jo bodo preselili v notranje prostore.
Po njenih besedah zastava ni le simbol podpore Palestini, temveč tudi opozorilo na kršitve človekovih pravic in mednarodnega humanitarnega prava po svetu. Ob tem je poudarila, da razmere v Gazi in na Zahodnem bregu ostajajo skrb vzbujajoče ter da Palestinci še vedno ne živijo v miru in dostojanstvu.
Dogajanje prihaja v času političnih sprememb. Le nekaj ur po umiku zastave z vladne palače je izraelski zunanji minister Gideon Sar napovedal odprtje prvega izraelskega veleposlaništva v Ljubljani in izvolitev Janše označil za začetek novega poglavja v odnosih med državama.
Palestinska zastava tako ostaja močan simbol, ki odraža različne poglede na zunanjo politiko Slovenije in dogajanje na Bližnjem vzhodu.