Slovenski nogometaši so se v Varaždinu zelo dobro upirali Hrvaški, ki je zaključno pripravljalno tekmo pred odhodom na svetovno prvenstvo dobila z 2:1 — odločilni zadetek je dosegel Mario Pašalić v 93. minuti.
Slovenci, 58. na svetovni lestvici, so po marčevskem porazu na Madžarskem in zmagi v Črni gori ter junijskem remiju proti Cipru pripravljalno obdobje pred jesensko Ligo narodov končali z novim porazom, a z boljšo predstavo kot pred dnevi v Stožicah. Proti Hrvatom je bil to na 13. medsebojni tekmi osmi poraz ob štirih remijih in eni zmagi.
Selektor Boštjan Cesar je znova malce premešal začetno postavo v primerjavi s Ciprom. V zadnji liniji so bili trije srednji branilci, bočna Erik Janža in Žan Karničnik, v osrčju zvezne vrste Adam Gnezda Čerin in Sandi Lovrić, na krilih Danijel Šturm in Tjaš Begić, v napadu pa je bil Žan Vipotnik. Karničnik je moral igrišče zapustiti že v 16. minuti.
Hrvaški čuvaj mreže Dominik Livaković je imel v 11. minuti srečo, ko je strel Sandija Lovrića zaustavil s pomočjo vratnice. Slovenija je v prvem polčasu imela z izjemo strela z glavo Budimirja in Oblakove obrambe po 25 minutah pri Hrvaški malo priložnosti. Že v šesti minuti drugega polčasa je Luka Modrić odlično streljal z roba kazenskega prostora in premagal Oblaka. Andraž Šporar je v 83. minuti prestregel napačno podajo Martina Baturine in sam prišel pred hrvaška vrata ter izenačil. Remi bi bil zaslužen — a globoko v sodnikovem dodatku je Mario Pašalić po podaji Josipa Stanišića zabil pod prečko iz 12 metrov in poskrbel za domačo zmago.
Izbranci Cesarja so bili zadnji tekmec Hrvaške pred odhodom na svetovno prvenstvo, ki se bo začelo 11. junija. Hrvati se bodo merili z Anglijo, Gano in Panamo. Za Slovenijo naslednjič Cesar sklice reprezentanco konec septembra za štiri tekme Lige narodov v skupini B.