Po Evropi tradicionalni shodi in demonstracije
Po vsej Evropi danes potekajo tradicionalni shodi in demonstracije v obeležitev praznika dela. V Nemčiji so sindikati po vsej državi organizirali več sto prvomajskih shodov pod sloganom "Najprej naša delovna mesta, nato vaš dobiček". Iz italijanskega Torina so poročali o spopadih med policijo in skupino udeležencev prvomajskega shoda. Sindikati v Nemčiji, ki so ob prazniku dela organizirali shode po vsej državi, so med drugim zahtevali ohranitev osemurnega delovnika, varne pokojnine in višje davke na velika premoženja. Predsednica nemške zveze sindikatov Yasmin Fahimi je na shodu v Nürnbergu več tisoč udeležencem dejala: "Morate ostati pripravljeni za boj v naslednjih tednih in mesecih."
Shodi in demonstracije ob 1. maju so potekale tudi v številnih italijanskih mestih. V Torinu se je večja skupina protestnikov odcepila od glavnega prvomajskega pohoda in se poskušala prebiti do stavbe, v kateri je do lanskega decembra deloval socialni center Askatasuna. Po poročanju italijanske tiskovne agencije Ansa so protestniki v policiste metali razne predmete, policija pa uporabila vodni top in solzivec, da bi jih obvladala. Med izgredi v Torinu naj bi bilo več ljudi ranjenih.
V Franciji so sindikati v Parizu in drugih mestih pozvali k demonstracijam pod sloganom "Kruh, mir in svoboda", pri čemer so vsakodnevne skrbi delavcev povezali s konflikti v Ukrajini in na Bližnjem vzhodu.