Kamniški policisti so preiskali več nočnih vlomov v gostinske lokale in poslovni prostor, ki so se zgodili v isti noči.
Za dejanja sta osumljena 32- in 26-letni tujca, ki so jima policisti minuli vikend odvzeli prostost. Preiskovalni sodnik je zatem za oba odredil pripor.
Po podatkih policije sta vlomila v štiri gostinske lokale, iz katerih sta odnesla denar in druge predmete, ter poskušala vlomiti še v en poslovni prostor. Skupna škoda znaša več kot 6000 evrov.
Policija ju je kazensko ovadila zaradi več kaznivih dejanj velike tatvine in poskusa velike tatvine.