Pogačar po Romandiji četrti, še vedno rumen
Francoski kolesar Dorian Godon (Ineos Grenadiers) je zmagovalec tretje etape dirke po Romandiji. Preizkušnjo v okolici Orbeja, dolgo 176 km, je odločil ciljni sprint, v katerem je nosilec rumene majice Tadej Pogačar (UAE Emirates) osvojil četrto mesto in zadržal skupno vodstvo.
Pogačar je dobil prejšnji dve etapi na tej dirki, četrtkovo po ciljnem sprintu, danes je večji del etape prekolesaril v glavnini. Ta je ob koncu ujela ubežnike. V sprintu je imel možnosti za novo zmago, ki bi bila že tretja zaporedna v treh dneh, tudi Pogačar, a je na koncu ostal na četrtem mestu.
Danes je bil v boju za etapno zmago na koncu najbolj spreten Godon, pred Pogačarjem pa sta ciljno črto prečkala še Avstralec Finn Fisher Black (Red Bull BORA Hansgrohe) in Francoz Valentin Paret-Peintre (Soudal Quick step).
Pogačar je zadržal skupno vodstvo in rumeno majico, najbližje je Nemec Florian Lipowitz (Red Bull BORA Hansgrohe) s 17 sekundami zaostanka.
V soboto bo na sporedu predzadnja etapa med Brocom in Charmeyem, dolga 149 km.