V ospredju bo bilateralno, multilateralno in gospodarsko sodelovanje, zlasti na področju farmacije. Z gostiteljem, švicarskim predsednikom Guyem Parmelinom, bosta izmenjala tudi mnenja o aktualnih mednarodnih vprašanjih.
Predsednico Pirc Musar bo na posestvu Lohn na obrobju Berna, kjer bo potekal uradni del obiska, danes dopoldan sprejel švicarski predsednik Parmelin. Popoldan se bo nato v Bernu sestala s predsednikom parlamenta Pierrom-Andréjem Pageom, zvečer pa bo obiskala še slovensko veleposlaništvo in se srečala s predstavniki slovenske skupnosti v Bernu.
V uradu predsednice v obisku vidijo potrditev obojestranskega interesa za poglobitev sodelovanja ter prijateljskih odnosov med državama.
Kot glavne teme pogovorov napovedujejo bilateralno in gospodarsko sodelovanje med državama, odnose med Švico in Evropsko unijo ter multilateralno sodelovanje.
Švica je od leta 2022 tudi najpomembnejši zunanjetrgovinski partner Slovenije in tretji največji investitor v slovensko gospodarstvo, kar bo prav tako ena od glavnih tem obiska.
Pirc Musar bo namreč jutri v Baslu obiskala tri farmacevtske družbe - Roche, Sandoz in Novartis, ki sodijo med globalno vodilne na področju farmacevtske industrije, ter se srečala z njihovimi predstavniki. Pogovori bodo namenjeni izmenjavi pogledov o nadaljnjem sodelovanju na področjih razvoja, inovacij in visokih tehnologij.
Novartis in Sandoz imata v Sloveniji pomembna proizvodna, razvojna in logistična središča, svoj pomen za slovensko gospodarstvo pa še krepita.