TV3 LogoTV3
DomovSlovenijaSvetGospodarstvoŠportZnanostZanimivostČrna kronika
TV3 v živoVideoVremePrometHoroskop

Novice

  • Domov
  • Slovenija
  • Svet
  • Gospodarstvo
  • Šport

Več

  • Znanost
  • Zanimivost
  • Črna kronika

O TV3

  • Vreme
  • Promet
  • Horoskop
  • Kontakt
  • Politika Zasebnosti
  • Glasbeni spored
  • TV spored
© 2026 TV3. Vse pravice pridržane.Oblikovanje Bumm Solutions
DomovVideoTVVremePrometHoroskop
Slovenija

Priznanja prejelo okoli 330 dijakov in učiteljev

5.6.2026 13:11
1 min
Vir: sta
–:––

Ob koncu 10. sezone programa Šola ambasadorka Evropskega parlamenta so danes podelili nazive ambasadorjev okoli 330 dijakom in učiteljem, ki so uspešno zaključili projekt.

V programu je letos sodelovalo približno 1200 dijakov in 250 mentorjev iz 84 slovenskih srednjih šol in dijaških domov. Udeleženci so razpravljali o vplivu družbenih omrežij, dostopnosti stanovanj ter vojni v Ukrajini.

Naziv Naj šola ambasadorka EP je prejela Gimnazija Ormož, sledita Srednja poklicna in strokovna šola Zreče ter Gimnazija Celje-Center. Podeljena so bila tudi posebna priznanja za posamezne projekte.

Zbrane je nagovorila predsednica Nataša Pirc Musar, ki je poudarila pomen demokracije, sodelovanja in evropskih vrednot ter dejala, da se prihodnost Evrope oblikuje tudi v učilnicah in med mladimi.

 
 
 
Deli članek:
Prejšnji članekGospodarstvo

Brodnjak z družino kupil delnice NLB za skoraj 100.000 evrov

Naslednji članekSlovenija

Novi minister izpostavil pomoč kmetom