Zagrebška policija preiskuje hud primer izsiljevanja, ki se je hitro stopnjeval v obsežno uničevanje premoženja. Triindvajsetletna Anđelina H. naj bi skupaj s še tremi mladeniči izsiljevala gradbinca Marijana Kulaša, so zapisali pri Dnevniku.
Glavna osumljenka naj bi s podjetnikom v stik sprva stopila po povsem običajni poti. Štiri desetletja starejšega gradbinca je spoznala prek staršev, navajajo pri Dnevniku. Ko je ugotovila, kako obsežno je premoženje Marijana Kulaša v resnici, pa se je dinamika znanstva spremenila. Z ugotovitvijo naj bi 23-letnica skovala načrt, po katerem bi od podjetnika izsilila sedem milijonov evrov in se do izkupička dokopala tudi sama, so pojasnili tamkajšnji preiskovalci.
Pri stopnjevanju pritiska se je skupina poslužila skrajnih metod. Da mislijo resno in da so za prenakazilo v kriptovalutah pripravljeni iti do konca, so izsiljevalci pokazali s požigom dragocenega avtomobila, poroča Dnevnik. Osumljena trojica mladeničev je po navodilih Anđeline H. v Veliki Gorici ob Zagrebu z vnetljivo tekočino polila in zažgala lamborghini, ki ga je uporabljal Kulaš, potrjujejo mediji. Zastraševanje in povzročitev velike materialne škode se na koncu nista obrestovala, saj so kriminalisti po hitri akciji in poskusu pobega prek oken uspešno prijeli vse štiri osebe ter zanje odredili pripor.