Šeško blesti v Parizu
Slovenski teniški up Žiga Šeško je z zanesljivo zmago odprl nastope na mladinskem odprtem prvenstvu Francije. Sedemnajstletni Ljubljančan, ki je letos že osvojil mladinski OP Avstralije, je v prvem krogu Roland Garrosa brez večjih težav premagal Španca Tita Chaveza s 6:3 in 6:4.
Peti nosilec turnirja je proti 19. mladincu sveta potreboval le uro in 17 minut ter ves čas nadzoroval potek dvoboja. Šeško je tako potrdil odlično formo in uspešno naredil prvi korak na poti do novega odmevnega rezultata na največjih mladinskih turnirjih.
Slovenec, ki velja za enega glavnih favoritov za visoko uvrstitev v Parizu, bo v drugem krogu igral proti boljšemu iz obračuna med Latvijcem Rihardsom Neimanisom, trenutno 50. mladincem sveta, in nemškim kvalifikantom Christopherjem Thiesom, ki na mladinski lestvici zaseda 68. mesto.
Po zmagoslavju v Melbournu Šeško tudi na pariškem pesku kaže, da je pripravljen na nov velik podvig.