Novi zunanji minister Tone Kajzer se je po potrditvi nove vlade po telefonu pogovarjal z izraelskim zunanjim ministrom Gideonom Sarom. Ta mu je čestital ob imenovanju, govorila pa sta tudi o odprtju prvega izraelskega veleposlaništva v Ljubljani.
Kajzer je poudaril, da ga veseli prihod veleposlaništva v Slovenijo, Sar pa je zagotovil, da pričakuje hitro vzpostavitev diplomatskega predstavništva. Ob tem sta se dogovorila za krepitev dvostranskega dialoga ter sodelovanja na znanstvenem, tehnološkem in gospodarskem področju.
Izraelski minister je Kajzerja povabil na obisk v Jeruzalem, sogovornika pa sta se dogovorila tudi za redne stike.
V pogovoru sta se dotaknila še primera letala družbe Israir, ki ta teden ni smelo pristati v Sloveniji. Sar je dogodek označil za resen incident, Kajzer pa naj bi zagotovil, da se podobna situacija ne bo ponovila.