TV3 LogoTV3
DomovSlovenijaSvetGospodarstvoŠportZnanostZanimivostČrna kronika
TV3 v živoVideoVremePrometHoroskop

Novice

  • Domov
  • Slovenija
  • Svet
  • Gospodarstvo
  • Šport

Več

  • Znanost
  • Zanimivost
  • Črna kronika

O TV3

  • Vreme
  • Promet
  • Horoskop
  • Kontakt
  • Politika Zasebnosti
  • Glasbeni spored
  • TV spored
© 2026 TV3. Vse pravice pridržane.Oblikovanje Bumm Solutions
DomovVideoTVVremePrometHoroskop
Slovenija

Slovenijo na vrhu Pobude treh morij zastopal minister Boštjančič

Odsotnost predsednika vlade in predsednice republike sprožila vprašanja o ravni udeležbe

1.5.2026 19:18
1 min
–:––

Slovenijo je na vrhu Pobude treh morij v Dubrovniku zastopal podpredsednik vlade in minister za finance Klemen Boštjančič. Odsotnost premierja dr. Roberta Goloba in predsednice republike Nataše Pirc Musar je v javnosti sprožila razpravo o ravni slovenskega predstavništva na strateškem forumu.

Vrh, ki je potekal 28. in 29. aprila, združuje 13 držav članic Evropske unije med Jadranskim, Baltskim in Črnim morjem. Cilj pobude je krepitev sodelovanja na področju prometne, energetske in digitalne infrastrukture za zmanjšanje razvojnih razlik v Evropi.

Minister Boštjančič je sodeloval v panelni razpravi o Jadransko-Jonskem koridorju. Na vrhu je bil podpisan tudi memorandum o soglasju za ustanovitev novega sklada, pri katerem sodeluje tudi Slovenija. Sklad naj bi omogočil sprostitev vsaj dveh milijard evrov za infrastrukturne naložbe v regiji.

Medtem ko je Slovenija sodelovala pri ključnih odločitvah, je odsotnost najvišjih predstavnikov države sprožila vprašanja, zlasti v luči medijskih poročil o premierjevi odsotnosti tudi na lanskem vrhu. Uradnega pojasnila s strani urada predsednika vlade ali urada predsednice republike glede neudeležbe na letošnjem srečanju ni bilo.

Deli članek:
Prejšnji članekČrna kronika

Policija išče 14-letno dekle iz okolice Škofje Loke

Naslednji članekNovice

Praznično vreme