Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je začela nastope v ligi narodov z zmago. V uvodnem dvoboju prvega turnirja v Linyiju so po petih nizih s 3:2 premagali domačo Kitajsko.
Slovenija je tekmo bolje odprla in dobila prvi niz, nato pa sta sledila dva niza v korist domačinov. V četrtem nizu so Slovenci uprizorili preobrat in izenačili na 2:2, v odločilnem petem nizu pa hitro povedli ter prednosti niso več izpustili iz rok.
Najbolj razpoložen je bil Rok Možič s 25 točkami, sledila sta Niko Mujanović z 18 in Tonček Štern s 16. Pri Kitajcih je 23 točk dosegel Wen Zihua.
Slovenijo že čaka nov izziv – v četrtek se bo pomerila s Poljsko, eno najmočnejših reprezentanc na turnirju.