Pri hrvaški Virovitici je v dveh osebnih avtomobilih danes okoli 12.25 umrlo šest smrtnih žrtev – štiri osebe. Nesreča se je zgodila na severni obvoznici mesta. V prvem vozilu sta umrli dve osebi, v drugem prav tako dve, je povedal Igor Gotal, vodja gasilcev iz Suopolja, ki so bili med prvimi na kraju.
Eno preživelo osebo so v hudem stanju prepeljali v Splošno bolnišnico Virovitica, drugo pa s helikopterjem v bolnišnico. Po neuradnih podatkih sta dve izmed žrtev iz Zagreba. Eden od avtomobilov je pristal na strehi.
»Ob prihodu smo naleteli na dva osebna avtomobila. V prvem vozilu sta bili dve umrli osebi, v drugem pa dve umrli in ena preživela oseba. Na kraju dogodka so bili tudi pripadniki nujne pomoči, zato so eno osebo s helikopterjem odpeljali v bolnišnico. Takoj za nami so prispeli tudi gasilci iz Virovitice, zato smo pomagali skupaj. Gre za veliko tragedijo in težko se je od tega distancirati, a je to naše delo,« je povedal Gotal.
Državna cesta na tem odseku ostaja zaprta za ves promet. Policijska uprava Virovitiško-podravske županije nadaljuje ogled kraja nesreče. Vzrok trčenja in identiteta žrtev zaenkrat nista znana.