Koalicijske stranke SDS, Demokrati ter NSi, SLS in Fokus podpirajo predlog zakona o obveznem testiranju funkcionarjev na prepovedane droge, ki ga je v parlamentarno obravnavo vložila stranka Resnica. Predlog ima podporo tudi v delu opozicije, medtem ko so v Levici in Vesni bolj zadržani, v Gibanju Svoboda pa se do njega še niso dokončno opredelili.
Po predlogu bi se uvedlo naključno testiranje poslancev, ministrov, državnih sekretarjev in predsednika vlade. V SDS poudarjajo, da ima javnost pravico vedeti, v kakšnem stanju funkcionarji opravljajo svojo funkcijo, ter spominjajo, da je testiranje del koalicijske pogodbe. Odpira se tudi vprašanje vključitve konoplje, ki po trenutnem predlogu ne spada med prepovedane droge.
V Demokratih predlog načeloma podpirajo, a opozarjajo, da ukrep ne sme posegati v osebno svobodo. V SD ocenjujejo, da so nekatera vprašanja še pravno nejasna, zlasti glede posledic pozitivnih testov. V Svobodi pa poudarjajo potrebo po jasni določitvi meja in zaupanju v ravnanje poslancev.
V Levici in Vesni so do predloga kritični in menijo, da testiranje ni potrebno. Stranka Resnica, ki je predlog vložila, pa z njim po njihovih navedbah uvaja sistem večje odgovornosti in transparentnosti funkcionarjev.