Ameriški predsednik Donald Trump je izjavil, da je bil uničen najvišji most v Iranu. Njegova izjava prihaja dan po tem, ko je zagrozil, da bodo Združene države Iran z bombardiranjem »vrnile v kameno dobo«. O domnevnih ameriško-izraelskih napadih na most B1 v mestu Karadž, nedaleč od Teherana, je poročala tudi iranska državna televizija, navaja francoska tiskovna agencija AFP.
Trump je na družbenem omrežju Truth Social objavil videoposnetek poškodovanega mostu, iz katerega se vali dim. Ob tem je zapisal, da se je »največji most v Iranu zrušil in ga ne bo več mogoče uporabljati«, ter dodal, da bodo sledili novi ukrepi. Iran je pozval k sklenitvi sporazuma, preden bi bile posledice še hujše.
Iranska državna televizija je medtem sporočila, da je »ameriško-sionistični sovražnik« znova napadel most B1 v Karadžu. Po njihovih navedbah sta bila v prvem napadu ubita dva civilista.
Fotografije po napadih prikazujejo obsežno poškodbo v osrednjem delu mostu, medtem ko so na obeh straneh vidni gradbeni žerjavi. Most, ki se nahaja približno 20 kilometrov zahodno od Teherana, je bil ob napadu še v gradnji. Po poročanju več medijev naj bi šlo za najvišji most na Bližnjem vzhodu.
Napad sledi Trumpovim izjavam iz sredinega večera, ko je napovedal, da bodo ZDA v prihodnjih tednih izvajale intenzivne vojaške operacije proti Iranu. Ob tem je poudaril, da ameriške sile pričakujejo dosego svojih ciljev na terenu v kratkem času.