ZDA je lani obiskalo 68 milijonov tujih turistov, kar je 4 milijone oziroma 5,6 odstotka manj kot leto prej in precej pod načrti. Gre za največji letni upad obiskov po pandemiji covida-19, kažejo podatki WTTC.
Tuji obiskovalci so v ZDA porabili tudi manj, približno 8,4 milijarde dolarjev oziroma 4,6 odstotka manj kot leto prej. Med razlogi za upad se omenjajo politične napetosti, trgovinski ukrepi ter dodatni stroški potovanj in vizumskih postopkov.
Največji padec je bil pri kanadskih turistih, sledijo manjši obiski iz Nemčije, medtem ko je število obiskov iz Mehike naraslo.
Globalno se je sicer število mednarodnih potovanj povečalo, vendar so potniki pogosteje izbirali druge destinacije kot ZDA. Letos v ZDA pričakujejo rast obiskov tudi zaradi svetovnega prvenstva v nogometu.