V mehiški zvezni državi Veracruz je bil v četrtek umorjen novinar Luis Ángel López Valdez. Poročevalca so ustrelili v mestu Poza Rica, čeprav je bil zaradi predhodnih groženj vključen v državni program za zaščito novinarjev, so potrdile oblasti.
López Valdez, ki je poročal za portal Vanguardia de Veracruz in pokrival predvsem kroniko, je bil ubit v zgodnjih jutranjih urah, so sporočili iz njegove medijske hiše. Generalno državno tožilstvo je potrdilo, da je sprožilo preiskavo dogodka in obljubilo, da dejanje ne bo ostalo nekaznovano.
Po navedbah sodelavcev, ki jih navajajo mehiški mediji, je novinar prejemal grožnje s strani policistov. Zaradi tega mu je državna komisija za zaščito novinarjev (CEAPP) dodelila varnostne ukrepe. Komisija je umor ostro obsodila in pozvala k temeljiti preiskavi, ki bi upoštevala novinarjevo delo.
Gre za drugega novinarja, ubitega v Poza Rici v manj kot pol leta. Januarja letos je bil na isti ulici umorjen tudi Carlos Leonardo Castro, direktor portala Código Norte. Veracruz sicer velja za eno najnevarnejših zveznih držav za medijske delavce na svetu.