V sedežu ameriškega obrambnega ministrstva Pentagon so danes preventivno evakuirali in zaprli več nadstropij ter hodnikov zaradi zaznane težave s kakovostjo zraka.
Po navedbah predstavnikov ministrstva so varnostni sistemi zaznali nepravilnosti v zraku, zato so sprožili standardne zaščitne postopke. Na kraj so bile napotene reševalne in specializirane enote za ravnanje z nevarnimi snovmi.
Po poročanju ameriških medijev naj bi policisti v stavbi uporabljali plinske maske in zaščitno opremo, medtem ko strokovnjaki preverjajo vzrok alarma. Preiskava naj bi trajala več ur.
Kljub začetni zaskrbljenosti dva vira, seznanjena z dogajanjem, menita, da gre najverjetneje za lažni alarm. Uradnih potrditev o prisotnosti nevarnih snovi za zdaj ni.
V Pentagonu, enem največjih upravnih poslopij na svetu, sicer dela več kot 20.000 ljudi.