TV3 LogoTV3
DomovSlovenijaSvetGospodarstvoŠportZnanostZanimivostČrna kronika
TV3 v živoVideoVremePrometHoroskop

Novice

  • Domov
  • Slovenija
  • Svet
  • Gospodarstvo
  • Šport

Več

  • Znanost
  • Zanimivost
  • Črna kronika

O TV3

  • Vreme
  • Promet
  • Horoskop
  • Kontakt
  • Politika Zasebnosti
  • Glasbeni spored
  • TV spored
© 2026 TV3. Vse pravice pridržane.Oblikovanje Bumm Solutions
DomovVideoTVVremePrometHoroskop
Slovenija

Vlada pozvala k skladiščenju plina

9.4.2026 16:45
1 min
Vir: STA

Vlada je nosilce bilančnih skupin plina pozvala k sklenitvi dogovorov o nakupu in skladiščenju zemeljskega plina, da bodo do 1. novembra zagotovljene zadostne zaloge. Poleg tega je dobavitelje električne energije in plina zavezala, da morajo pred vsakim dvigom cen za določene skupine odjemalcev pridobiti njeno soglasje.

"Gre za odgovorno pripravo na zimsko sezono, zato je ključno, da se potrebni dogovori začnejo sklepati pravočasno," je v izjavi za medije v Ljubljani povedal minister za okolje, podnebje in energijo Bojan Kumer. Dodal je, da s tem zagotavljajo večjo energetsko varnost za državo - gospodinjstva, javne ustanove in gospodarstvo, saj zaloge pomenijo zanesljivost oskrbe s plinom tudi v času največje porabe, ko so razmere na trgih lahko najbolj nepredvidljive. Pravočasno polnjenje skladišč pomeni manjšo izpostavljenost cenovnim šokom ter večjo stabilnost in predvidljivost oskrbe z zemeljskim plinom. Slovenija nima lastnih skladišč plina, zato morajo dobavitelji potrebne količine zagotoviti v skladiščih v drugih državah članicah. Med nosilci bilančnih skupin v Sloveniji so Adriaplin, Energetika Ljubljana, Gen-I, Geoplin, HSE, Plinarna Maribor in PPD.

Deli članek:
Prejšnji članekŠport

Zidanšek in Erjavec odpirata dvoboj proti Španiji

Naslednji članekSlovenija

Štrukelj še naprej predsednik sindikatov KSJS