Ob tem je napovedal odziv na izraelske napade v Libanonu, kjer sicer uradno velja premirje. V južnem Libanonu, kjer Izrael nadaljuje rušenje hiš, je bil medtem ubit izraelski vojak, devet pa ranjenih.
Vodja Hezbolaha Kasem je v izjavi, ki so jo prebrali na televiziji, vztrajal, da morata desetdnevno prekinitev ognja v Libanonu, ki jo je v četrtek oznanil Washington, spoštovati obe strani, ne samo s stran upora.
Vodja proiranskega Hezbolaha je še izjavil, da je način, kako "Amerika narekuje in govori v imenu libanonske vlade", žalitev za Libanon.
Izjave Kasema so prve od začetka veljavnosti prekinitve ognja, ki jo je ameriški predsednik Donald Trump oznanil po pogovoru z libanonskim predsednikom Josephom Aounom in izraelskim premierjem Benjaminom Netanjahujem.
Izraelska vojska je sporočila, da je v južnem Libanonu vzpostavila t.i. rumeno razmejitveno črto, podobno tisti v Gazi, in da je "odpravila teroristično celico", ki je delovala v bližini njenih enot.
Danes pa je vojska objavila, da je bil v bojih v južnem Libanonu ubit izraelski vojak, še devet drugih pa je bilo ranjenih, med njimi en huje. To je druga smrtna žrtev v vrstah izraelske vojske v južnem Libanonu od začetka prekinitve ognja.
Skupno število smrtnih žrtev med izraelskimi vojaki v šesttedenski vojni med Izraelom in Hezbolahom se je tako povzpelo na 15.
Izraelske sile so sicer včeraj porušile več hiš v južnem mestu Bint Džbeil, ki je bilo prizorišče intenzivnih spopadov s Hezbolahom pred dogovorjeno prekinitvijo ognja, rušenje pa poteka tudi v drugih obmejnih mestih, kjer so navzoče izraelske sile.