Na letališču Ben Gurion pri Tel Avivu sta davi pristali prvi dve letali z izraelskimi državljani, ki so po začetku izraelsko-ameriških vojaških operacij proti Iranu obtičali v tujini. Prva leta sledita delnemu odprtju izraelskega zračnega prostora in osrednjega mednarodnega letališča v državi.
Izraelske oblasti so zračni prostor in letališče Ben Gurion zaprle po sobotnem začetku vojaških operacij proti Iranu, na katere se je ta odzval z napadi na Izrael in ameriške cilje v zalivskih državah.
Po odločitvi o delnem ponovnem odprtju zračnega prostora, ki bo potekalo v več fazah, in odprtju osrednjega mednarodnega letališča v omejenem obsegu sta na slednjem danes pristali prvi dve letali z Izraelci, ki so ob izbruhu sovražnosti v regiji obtičali v tujini.
"Delamo vse, kar je v naši moči, da vsakega Izraelca varno pripeljemo domov," je ob prihodu prve skupine povedala ministrica za promet Miri Regev.
Skupno naj bi si Izrael prizadeval iz tujine vrniti okoli 100.000 ljudi.
Medtem številne druge države, tudi Slovenija, pospešeno evakuirajo svoje državljane z Bližnjega vzhoda, kjer so se spopadi danes prevesili v šesti dan.