TV3 LogoTV3
DomovSlovenijaSvetGospodarstvoŠportZnanostZanimivostČrna kronika
TV3 v živoVideoVremePrometHoroskop

Novice

  • Domov
  • Slovenija
  • Svet
  • Gospodarstvo
  • Šport

Več

  • Znanost
  • Zanimivost
  • Črna kronika

O TV3

  • Vreme
  • Promet
  • Horoskop
  • Kontakt
  • Politika Zasebnosti
  • Glasbeni spored
  • TV spored
© 2026 TV3. Vse pravice pridržane.Oblikovanje Bumm Solutions
DomovVideoTVVremePrometHoroskop
Slovenija

Zadnja seja Golobove vlade

3.6.2026 11:37
2 min
Vir: sta
–:––

Zadnja seja Golobove vlade 

Po štirih letih vodenja države je vlada Roberta Goloba danes opravila svojo zadnjo sejo. Ekipa, ki je mandat nastopila 1. junija 2022 z ambicioznimi napovedmi reform in obljubo »normalizacije države«, zapušča oblast s prepričanjem, da je za seboj pustila trdne temelje za prihodnji razvoj Slovenije.

Ministri iz kvote Gibanja Svoboda so ob prihodu na zadnjo sejo poudarjali dosežke svojih resorjev in ocenjevali, da naslednikom predajajo urejene sisteme. Medtem na seji ni bilo ministrov iz vrst SD, nekdanje koalicijske partnerice.

Ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek je med ključnimi uspehi izpostavila rekordna vlaganja v prometno infrastrukturo, dokončanje drugega tira Divača–Koper, skorajšnji zaključek prenove ljubljanske železniške postaje ter premik projekta tretje razvojne osi z mrtve točke. Ponosna je tudi na nov zakon o letalstvu. Ob tem je priznala, da ostaja velik izziv skrajševanje rokov gradbenih projektov. Svojemu nasledniku Jerneju Vrtovcu je zaželela uspešno delo in ocenila, da področje dobro pozna.

Minister za obrambo Borut Sajovic je izpostavil rekordna vlaganja v varnost, obrambo in odpornost države. Po njegovih besedah je bilo področje obrambe eno redkih, ki ga vlada ni politizirala. »Varnost ni leva ali desna tema, ampak skupni interes vseh državljanov,« je poudaril.

Kmetijska ministrica Mateja Čalušić je mandat ocenila kot obdobje ponovne oživitve ministrstva in aktivne kmetijske politike. Ob tem ni skrivala kritičnega pogleda na prihodnjo ekipo, saj pričakuje več populizma in manj strateškega pristopa.

Golobova vlada bo v zgodovini samostojne Slovenije ostala zapisana kot šele druga, ki je celoten štiriletni mandat izpeljala brez razpada koalicije. Čeprav je v tem času prišlo do enajstih ministrskih menjav in menjav vodstev koalicijskih partneric SD in Levice, večjih političnih pretresov ni bilo.

Mandat so zaznamovali zdravstvena, plačna in pokojninska reforma, začetek izvajanja dolgotrajne oskrbe, boj z energetsko krizo in draginjo ter sanacija posledic katastrofalnih poplav. Ob odhodu vlada poudarja, da državo predaja stabilnejšo, odpornejšo in razvojno naravnano, dokončno oceno njenega dela pa bodo podali volivci in zgodovina.

Deli članek:
Prejšnji članekSvet

Smrtonosen požar v Indiji

Naslednji članekGospodarstvo

Carinska grožnja ZDA stresla evropske borze