Nočno neurje z obilnim dežjem je v občini Žetale povzročilo obsežno škodo, je povedal župan Matjaž Kopše.
Sprožilo se je okoli 50 plazov, poškodovani so mostovi in več cest, poplavljeni pa tudi nekateri objekti. Na terenu so že gasilci, civilna zaščita in druge službe, ki odpravljajo posledice in skrbijo za varnost.
Občina poziva ljudi k previdnosti ter prijavi škode. Po prvih ocenah naj bi padlo okoli 117 litrov dežja na kvadratni meter, škoda pa je po besedah župana zelo velika.
Težave zaradi vode so se pojavile tudi v sosednjih občinah Podlehnik in Gorišnica.