Košarkarski klub Cedevita Olimpija bo še vsaj do leta 2031 nastopal v evropskem pokalu, drugem najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Klub je namreč dobil petletno licenco za sodelovanje v razširjenem tekmovanju.
Evropski pokal se bo v sezoni 2026/27 razširil na 32 ekip, v njem pa bo sodelovalo 22 klubov s stalnimi dolgoročnimi pogodbami. Med njimi je tudi ljubljanski klub, ki je del tekmovanja že od leta 2019, po združitvi Cedevite in Olimpije.
V vodstvu tekmovanja poudarjajo, da želijo s širitvijo zagotoviti več stabilnosti klubom in spodbuditi dolgoročni razvoj. V prihodnji sezoni je sicer potrjenih 31 ekip, eno mesto pa še ni dokončno zapolnjeno.
V novem sistemu bodo ekipe razdeljene v štiri skupine, najboljše pa se bodo uvrstile v izločilne boje. V končnici bodo vse serije igrane na dve zmagi.
Cedevita Olimpija je v evropskem pokalu v preteklosti že večkrat posegla po odmevnih rezultatih, med drugim je trikrat igrala v četrtfinalu tekmovanja.