Evropska rokometna zveza (EHF) je potrdila klube, ki bodo v prihodnji sezoni nastopali v ligi prvakov, med njimi pa je tudi Celje Pivovarna Laško. Slovenski državni prvaki se tako vračajo v najelitnejše evropsko klubsko tekmovanje, kjer bo v novi sezoni nastopalo razširjenih 24 ekip.
Celjski klub je prijavo za nastop med elito oddal pred dnevi, EHF pa mu je zdaj prižgal zeleno luč za sodelovanje. Slovenija je imela zadnji predstavnik v ligi prvakov v sezoni 2023/24, ko je Celje v skupinskem delu ostalo brez zmage.
Liga prvakov bo v novi sezoni doživela prenovljen format z več klubi, kar pomeni širše mednarodno zastopstvo in več tekem na najvišji ravni. Poleg Celja so si mesto zagotovili številni evropski velikani, med njimi Barcelona, PSG, Magdeburg, Veszprem in Kielce.
Znana je tudi zasedba ženske lige prvakinj, kjer ima nastop že zagotovljen Krim OTP Group Mercator. Tekmovanje ostaja v obstoječem formatu s 16 ekipami.
Žreb skupinskega dela obeh tekmovanj bo v petek na Dunaju.